Myčka (inspirováno Plenkou:-))

Nějak se nám odporoučela myčka, na úspěšnou resuscitaci už to není a koupě nové je v blíže neurčeném dohlednu.

 Zatím v mezičase jsme učinili několik objevů.

1) Otevřená myčka je vynikající odkapávač na nádobí, prostorově tak akorát pro šestičlennou rodinu. Tedy v případě, že bychom ji nahradili žížalištěm, netuším, kam bychom umísťovali mokré nádobí.

2) Velké děti na požádání myjí samostatně a efektivně.

3) Malé děti myjí bez požádání samostatně, efektivně a s nadšením (pokud nepovažujete za mírný defekt H2O v okruhu tří metrů od dřezu).

4) Matka během mytí může pít kávu u BC a mycí cyklus je výrazně kratší než u myčky.

5) Spotřeba dvou dřezů vody je asi vyšší než u myčky, ale v případě mytí malými dětmi je její nezanedbatelná část využita i k vytření kuchyňské podlahy a nezřídka i obýváku (jedná se o druhou polovinu téže místnosti), což je jistě ekologické.

6) A pokud já si vezmu na starost jarovou a Jeník oplachovací, tak než zdoláme příslušnou dávku nádobí, docela dost se toho od našeho jindy mlčenlivého a hrou zaneprázdněného malého muže dozvím. Obrázek

 Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Komentáře

1 | Trixl @ | před osmi roky

Skřítci

Ahoj jé tak to je hezké, povedené fotky. U nás už to dávno není na idylku, že by děti chtěly dobrovolně pomáhat. Rostou co se dá dělat :-)

reagovat

2 | Bludička | před osmi roky

[1] Trixl: No malé to baví, když můžou samostatně a matka na to nesahá do akce nemluví. Velké to zase baví, když to může jeden, kterýkoliv z nich, dělat sám se mnou a u toho si povídat. Asi jim vyhovuje, že je to jeden z mála momentů, kdy se na ně plně soustředím a nikdo nás u toho ničím nevyrušuje.

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.